Urogynekologické vyšetrenie a liečba,
celková regenerácia a rekondícia

panvového dna

Vaše zdravie a životný komfort je naša priorita.

Vyberte si Pelvisana

Kompletná starostlivosť o Vaše panvové dno.

Prichádzate s ťažkosťami

Inkontinencia moču, stolice a pokles panvových orgánov síce spravidla neohrozujú život pacienta, ale sú zdrojom fyzického ako aj psychického utrpenia. Vyskytujú sa u žien všetkých vekových skupín. Príznaky, ktoré ich sprevádzajú, sú rôznoroné a pre každú ženu individuálne.

V našej ambulancii nám k diagnostike pomáha anaméza, vyhodnotenie rôznych typov dotazníkov, močový denník, klinických testov ako aj mikroskopické vyšetrenie moču. K diagnostike ďalej potrebujeme gynekologické vyšetrenie v pákach, palpačné vyšetrenie svalov panvového dna, sonografické vyšetrenie ženských orgánov v 2D, 3D a 4D modalite. Medzi špeciálne vyšetrenia patrí urodynamické vyšetrenie a elektromyografia.

DIAGNÓZA

Ťažkosti s únikom moču sa odhadujú minimálne u tretiny ženskej populácie, o niečo menej sa vyskytuje pokles panvových orgánov a operačná liečba hrozí zhruba každej desiatej žene. Urogynekologickým vyšetrením dokážeme odhaliť typ inkontinencie moču – stresovú, urgentnú, zmiešanú či overflow (pretlakovú). V poklese panvových orgánov zistíme dominantnú časť poklesu a jej stupeň. K dysfunkčnému panvovému dnu patrí tiež únik plynov a stolice, bolesti v podbrušku a bolesti pri styku.

prístup k vašej liečbe

Na základe diagnostiky následuje správny výber liečby. Od konzervatívnej ( neoperačnej ) liečby očakávame prínos v subjektívnom hodnotení stavu pacientky a volíme ju v počiatočných štádiách ťažkostí. Patrí k nej – úprava režimových opatrení, úprava hmotnosti, fyzioterapia, rehabilitácia, elektrostimulácia, biofeedback, pesaroterapia alebo medikamentózna liečba, v niektorých prípadoch aj stimulácia periférnych nervov. Pri zložitejších problémoch realizujeme operačnú liečbu – rôzne typy fixácií, páskové operácie, aplikácie periuretrálnych implantátov, botoxu a kyseliny hyalurónovej. V niektorých prípadoch predpisujeme pomôcky pre zber moču ( vložky, nohavičky). Samozrejmosťou je medziodborový prístup – neurológa, chirurga, fyzioterapeuta či psychológa.

Ponúkame na vyšetrenie a zapožičanie

Sme certifikované zdravotné zariadenie  v oblasti urogynekológia, gynekológia a pôrodníctvo.

Prístroj Capenergy Medical C 500 španielskej výroby využíva rádiofrekvenciu na dosiahnutie optimálneho biologického efektu na tkanivo panvového dna ( lokálny termický efekt spôsobuje zvýšenie prietoku krvi v danej oblasti, tým sa zvyšujú požiadavky tkaniva na kyslík a nutričné látky, zlepšuje žilovú a lymfatickú mikrocirkuláciu, matrix a stabilizuje bunkovú membránu.)

K pohodlnému domácemu cvičeniu je určený elektrostimulačný prístroj Pericalm®, ktorý v spojení so sondami Periform®+ alebo Anuform® prirodzene stimuluje svaly panvového dna. Jedná sa o pohodlnejší a účinný variant k mechanickým cvičebným pomôckam.

Peritone® je elektromyografický prístroj (EMG), ktorý zaznamenáva a zobrazuje svalovú aktivitu pomocou elektrických biosignálov. Prístroj pracuje v spojení so sondami Periform®+, Anuform® alebo povrchovými elektródami. Prístroj zaznamenáva všetky cvičenia, čím je možné sledovať individuálney pokrok klientky.

Naše spokojné klientky

našej urogynekologickej ambulancie

"Viete si predstaviť moje panvové dno po 3 prirodzených pôrodoch? S únikom moču som mala problém pri bežnom civičení či hraní sa s deťmi, alebo obyčajnom kýchnutí... jedného dňa som sa už naštvala a objednala sa k pani doktorke. Je skvelá. Mala som ju osloviť už dávno. "
pani Katarína
klientka
"Napriek svojmu pokročilejšiemu veku som sa odhodlala osloviť pani doktorku a zdôverila som sa jej so svojimi ťažkosťami. Ochotne a pozorne ma vypočula, vyšetrila a teraz podstupujem liečbu. S jej prístupom som veľmi spokojná."
pani Magdaléna
klientka

Ak potrebujete urgentnú pomoc – vyhľadajte nemocničnú pohotosť.

V súrnych prípadoch si vyžiadajte konzultáciu alebo sa objednajte prostredníctvom sms s presným popisom Vášho problému.

Telefonický kontakt

+421 903 312 434

Prehrať video

Často sa pýtate

Nie, žena nemusí mať žiadne ťažkosti. V tomto prípade hovoríme o prevencii vzniku ochorenia v súvislosti s panvovým dnom. Niekedy býva výhodou predoperačná procedúra, aby sa podporilo čo najrýchlejšie hojenie a regenerácia tkanív.

Aj keď sa jedná o metódu bezpečnú a bezbolestnú, existujú výnimky, kedy ju aplikovať nemožno. Napríklad, ak má žena kardiostimulátor.

Metóda je bezpečná, jedná sa o zvýšenie teploty tkaniva, ktoré chceme liečiť, na jej základe sa zlepší prekrvenie a lymfatická drenáž, tým sa rýchlejšie vstrebávajú lokalne nahromadene latky ( opuch), zníži sa tak bolestivý vnem a aj zápalový proces prebiehanúci v tkanive. Metóda sa tiež používa externe vrámci rehabilitácie, športovej medicíny, v dermatológii aj flebológii.

Pri rôznych typoch ťažkostí sa výsledný želaný efekt odlišuje. Vo všeobecnosti platí pravidlo, že pre výsledný efekt je potrebných asi 8 sedení, ktoré budú nasledovať po sebe, ale viditeľné zlepšenie nastáva po 4-5 návštevách. Vedecké štúdie poukazujú na 75% redukciu bolesti pri endometrióze, 80% redukciu bolesti v panve pri myómoch maternice a 70% redukciu bolesti v spojitosti s pôrodníckou traumou. Je popísaná redukcia bolesti v rozmedzí 90-100% tzv. spúšťačov alebo “ trigger points.” V závislosti od ťažkostí sa procedúra môže opakovať aj viac krát za týžden, pri dlhodobých ťažkostiach obvykle 1x týždenne.

Ženám, ktoré boli zaradené do sledovania počas 36 mesiacov, sa od procedúry už neobjavil nedobrovoľný únik moču vo viac ako v 30%. Keďže je metóda bezbolestná a nemá žiadne nežiadúce účinky, môže sa kedykoľvek zopakovať.

V určitých prípadoch sa môže stať, že žena necíti žiadne alebo len minimálne zlepšenie svojich ťažkostí, respektívne nástup účinku môže trvať dlhšie než zvyčajne. V tom prípade je potrebné navštíviť svojho obvodného gynekológa a spoločne zvoliť iný liečebný alebo operačný postup.

Pred operáciou tak, aby bola procedúra ukončená asi jeden týždeň pred ňou. A najskôr za 2 týždne po operácii.

Verím v dostupnú špeciálnu zdravotnú starostlivosť.

Pasivitia je nahjhorší lekár. Nehanbite sa opýtať. Objednajte sa na vstupné vyšetrenie. 

Ambulancia

Veľká okružná 17
010 01 Žilina

Email

olga.kacerikova@gmail.com
info@pelvisana.sk

telefón

Mobil: 0903 312 434