VAŠE OTÁZKY

Metóda je bezpečná, jedná sa o zvýšenie teploty tkaniva, ktoré chceme liečiť, na jej základe sa zlepší prekrvenie a lymfatická drenáž, tým sa rýchlejšie vstrebávajú lokalne nahromadene latky ( opuch), zníži sa tak bolestivý vnem a aj zápalový proces prebiehanúci v tkanive. Metóda sa tiež používa externe vrámci rehabilitácie, športovej medicíny, v dermatológii aj flebológii.

Pri rôznych typoch ťažkostí sa výsledný želaný efekt odlišuje. Vo všeobecnosti platí pravidlo, že pre výsledný efekt je potrebných asi 8 sedení, ktoré budú nasledovať po sebe, ale viditeľné zlepšenie nastáva po 4-5 návštevách. Vedecké štúdie poukazujú na 75% redukciu bolesti pri endometrióze, 80% redukciu bolesti v panve pri myómoch maternice a 70% redukciu bolesti v spojitosti s pôrodníckou traumou. Je popísaná redukcia bolesti v rozmedzí 90-100% tzv. spúšťačov alebo “ trigger points.” V závislosti od ťažkostí sa procedúra môže opakovať aj viac krát za týžden, pri dlhodobých ťažkostiach obvykle 1x týždenne.

Ženám, ktoré boli zaradené do sledovania počas 36 mesiacov, sa od procedúry už neobjavil nedobrovoľný únik moču vo viac ako v 30%. Keďže je metóda bezbolestná a nemá žiadne nežiadúce účinky, môže sa kedykoľvek zopakovať.

Nie, žena nemusí mať žiadne ťažkosti, aby jej bola metóda aplikovaná. V tomto prípade hovoríme o prevencii vzniku ochorenia v súvislosti s panvovým dnom. Niekedy býva výhodou predoperačná procedúra, aby sa podporilo čo najrýchlejšie hojenie a regenerácia tkanív.

Aj keď sa jedná o metódu bezpečnú a bezbolestnú, existujú výnimky, kedy ju aplikovať nemožno. Napríklad, ak má žena kardiostimulátor.

V určitých prípadoch sa môže stať, že žena necíti žiadne alebo len minimálne zlepšenie svojich ťažkostí, respektívne nástup účinku môže trvať dlhšie než zvyčajne. V tom prípade je potrebné navštíviť svojho obvodného gynekológa a spoločne zvoliť iný liečebný alebo operačný postup.

Pred operáciou tak, aby bola procedúra ukončená asi jeden týždeň pred ňou. A najskôr za 2 týždne po operácii.

Nie. Nepotrebujete žiadne odporučenie.